Loading...

Awans TK Nowa Wieś

Po zaciętym i wyrównanym, wyjazdowym spotkaniu w Żyrardowie nasza drużyna zwyciężyła 62:60 pokonując gospodarza UKS Trójkę Żyrardów.

Szczęśliwa sobota zaczęła się od informacji, że UKS 4 Ursus pokonał MUKS Piaseczno. Przy naszej wygranej zagwarantowaliśmy sobie miejsce w pierwszej trójce rozgrywek. O końcowej kolejności zadecyduje poniedziałkowy mecz Piaseczna z Żyrardowem. 

Sobotni mecz trzymał w napięciu do końcowego gwizdka, po pierwszej remisowej kwarcie na przerwę schodziliśmy przegrywając 30:33. Trzecia kwarta to dalsze emocje i dające o sobie znać zmęczenie.  Czwarta kwarta to dramat drużyny z Żyrardowa, przy „krótkiej” ławce, po serii fauli opuściła boisko czołowa zawodniczka rywalek. Nasze zawodniczki systematycznie odrabiały straty. Na cztery minuty przed końcem spotkania emocje sięgnęły zenitu, dogoniliśmy drużynę z Żyrardowa, jednak nasza kapitan popełniła 5. faul i musiała opuścić boisko. Byliśmy pełni obaw, jednak trenerska mądrość i „dobra zmiana” pozwoliła cieszyć się naszej drużynie ze zwycięstwa. Wszystkie nasze dziewczyny zasługują na słowa podziękowania i pochwały. Po raz pierwszy w naszej drużynie zadebiutowała Julia Mróz.
Drużyna z Żyrardowa pomimo ambitnej walki nie wytrzymała trudów spotkania i po 40 minutach mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa i wywalczenia miejsca w pierwszej trójce tegorocznych rozgrywkach.

Gratulujemy zawodniczkom i trenerom!