Loading...

Piszemy historię, pierwszy mecz TK w Nowej Wsi.

Nasz klub po raz pierwszy zagrał na swoim parkiecie w Nowej Wsi, przed chciałoby się powiedzieć własną publicznością. Nasze podopieczne po bardzo zaciętym meczu pokonały zespół SKS12 a drużynę do zwycięstwa poprowadziła najmłodsza zawodniczka, wychowanka UKS Nowa Wieś Alicja Głąbikowska, która zachowała spokój do końca i ostatnimi rzutami przesądziła o naszym zwycięstwie, zdobyła 33! punkty.

Mecz był bardzo emocjonujący, na parkiet powróciły najbardziej doświadczone zawodniczki Zosia i Kaja, które jako uczennice pierwszych klas szkoły podstawowej w Nowej Wsi były pierwszymi zawodniczkami UKS Nowa Wieś.

Prowadzenie w meczu zmieniało się z minuty na minutę. Nasza kapitan Zuzia Roszczyk już w pierwszej połowie została sfaulowana tak niefortunnie, że musiała mecz do końca obserwować z ławki.

Po stracie naszej podstawowej zawodniczki pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości. Po przerwie i wizycie w szatni nasze podopieczne wyszły z wiarą, że jeszcze wszystko jest możliwe. Trzecia kwarta to popis naszej drużyny w grze obronnej i odrobienie strat. Czwarta kwarta zakończona remisem i po 40 minutach mogliśmy świętować drugie zwycięstwo TK Nowa Wieś w tegorocznych rozgrywkach WOZKoszWM.

Należy pochwalić cały zespół, który w odmłodzonym składzie dzielnie walczy na parkietach II ligi. Słowa podziękowania należą się p. Ani Adamczewskiej, która zachowała spokój i potrafiła zmobilizować zespół w najważniejszych momentach.

Brawo TK Nowa Wieś!

Niestety w związku z pandemią na trybunach nie mogli zasiąść kibice, dla nich poniższa fotorelacja: